Wesoła Kraina Rehabilitacja Dzieci

BON TURYSTYCZNY

W Ośrodku WESOŁA KRAINA za turnusy rehabilitacyjne zapłacisz Bonem Turystycznym.

Jak uzyskać bon:
W celu otrzymania Bonu należy aktywować go na swoim profilu PUE ZUS. Aby to zrobić należy zalogować się na swój profil na PUE ZUS, następnie wybrać z górnego menu zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon” > “Aktywuj bon” i uzupełnić swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.
Aby otrzymać dodatkowe świadczenie w formie bonu na dziecko z niepełnosprawnością, należy złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego (PBT). Oświadczenie wypełnia się na PUE z pomocą kreatora. W oświadczeniu należy wskazać, stopień niepełnosprawności.

Do oświadczenia trzeba dołączyć kopię orzeczenia.

Wartość przysługującego Bonu Turystycznego:
Świadczenie w formie Bonu Turystycznego przysługuje na każde dziecko w kwocie 500 zł.
Na dziecko niepełnosprawne, przysługuje świadczenie o łącznej kwocie 1000 zł – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Jak płacić Bonem Turystycznym:
Aby zapłacić Bonem Turystycznym należy najpierw podać kod obsługi płatności w recepcji. Następnie po wprowadzeniu tego kodu przez pracownika zostanie wysłany sms-em kod potwierdzający płatność – należy go podać osobie przyjmującej opłatę w celu zakończenia płatności.
Kod obsługi płatności jest wysyłany na adres e-mail podany po aktywacji bonu w systemie PUE ZUS. Kod obsługi płatności znajduje się również na PUE ZUS w zakładce „Polski Bon Turystyczny” > „Mój Bon”.
W przypadku podania błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.
W przypadku podania błędnego kodu potwierdzającego płatność (przesyłanego sms-em), płatność będzie anulowana. Należy wtedy ponownie podać kod obsługi płatności, a następnie nowy kod potwierdzający otrzymany sms-em.

Pozostałe informacje:
Bonem Turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia. Jeśli usługa hotelarska przekracza wartość bonu, to brakującą część można zapłacić gotówką lub przelewem.
Aktualny stan środków do wykorzystania można sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W tym celu z górnego menu należy wybrać zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”.